Producenci

NORSAN OMEGA-3 VEGAN

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 109,00 zł 109.00
ilość szt.

Opis

100 ml

Produkt 100% wegański 

✓ Olej z alg morskich: bogaty w EPA i DHA
✓ 2.000 mg omega-3 w dawce dziennej (1 łyżeczka)
✓ Uprawa niskoemisyjna i przyjazna dla środowiska naturalnego
✓ Z organiczną oliwa z oliwek jako przeciwutleniaczem
✓ 800 IE Witamina D3 (wegańska)
✓ Przyjemny cytrynowy smak

NORSAN Omega-3 Vegan (100 ml) składa się z unikalnego połączenia roślinnego, wysokodozowanego oleju z alg oraz tłoczonej na zimno oliwy z oliwek (z kontrolowanych upraw ekologicznych) jako przeciwutleniacza. Z dzienną dawką (5ml/1 TL) otrzymujesz 2000 mg kwasów tłuszczowych omega-3. Olej z alg zawiera dużo DHA i kwasu tłuszczowego EPA. Jest to optymalny dostawca omega-3 dla wszystkich niespożywających mięsa i produktów mięsnych.

Olej z alg morskich:

Omega-3 Vegan zawiera czysty olej z alg roślinnych. Olej bazuje na morskich mikroalgach Schizochytrium sp. Ten typ mikroalg składa się z mikroskopowo małych jednokomórkowych alg. Żywi się wyłącznie substancjami organicznymi i roślinnymi, takimi jak martwe liście. Mikroalgi Schizochytrium sp. są szczególnie bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA i dlatego idealnie nadają się do dalszego przetwarzania na wegański olej omega-3. Ze względu na wysoką zawartość omega-3, nasz olej z alg roślinnych zawiera naturalnie wysoką dawkę omega-3. Późniejsza obróbka chemiczna w celu osiągnięcia wyższego stężenia nie jest zatem konieczna.

Proces produkcyjny jest zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Mikroalgi morskie, których używamy w Omega-3 Vegan nie pochodzą bezpośrednio z morza. Uprawa odbywa się w dużych pojemnikach w sztucznej wodzie morskiej. Oszczędza to zasoby i chroni podstawę pokarmową ryb. Ryby wzbogacają również swoją zawartość omega-3 o algi. W ten sposób nie ingerujemy w naturalny ekosystem morza, a zasoby ryb i kryla są oszczędzane.

Nasz Omega-3 Vegan jest w 100% wegański i wolny od ryb i innych składników pochodzenia zwierzęcego. Produkcja jest oddzielona od innych produktów Omega-3. Stosowana witamina D pochodzi również ze źródła wegańskiego. Dlatego jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą stosować dietę bez mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego. Ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3 w Omega-3 Vegan, nie musisz rezygnować z wystarczającego zaopatrzenia w kwasy tłuszczowe DHA i EPA.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 są szczególnie “wrażliwe” i dlatego mogą zostać łatwo zniszczone. Dlatego też muszą one być “chronione” przed spożyciem, a także w organizmie po spożyciu. Z tego powodu nasz wegański olej zawiera 1/4 organicznej i tłoczonej na zimno oliwy z oliwek jako naturalny i silny przeciwutleniacz. Nasza oliwa z oliwek została specjalnie dobrana ze względu na jej silne składniki przeciwutleniające. Stosujemy biologiczną oliwę z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia, o wysokiej zawartości polifenoli jako przeciwutleniacza, zarówno w tej oliwie, jak i w innych naszych olejach Omega-3. Zawartość polifenoli w oliwie z oliwek chroni wrażliwe kwasy tłuszczowe omega-3 przed utlenianiem. Charakterystyczną cechą oliwy z oliwek bogatej w polifenole jest to, że podczas jej przyjmowania odczuwasz lekkie zadrapania w gardle. Oliwki dostarczane są przez Rafaela, naszego plantatora oliwek, który pracuje zgodnie z wytycznymi ekologicznymi. Regularnie odwiedzamy Rafaela w jego gaju oliwnym w Hiszpanii.

2 g omega-3 (EPA & DHA) na dzień

Nasz wegański olej Omega-3 zawiera 2 g morskich kwasów tłuszczowych omega-3 w dawce dziennej (1 łyżeczka), w tym 609 mg EPA, 1 158 mg DHA i 157 mg DPA. Dla zrównoważonego stosunku omega-6/3 i regulacji deficytu omega-3, ta ilość morskich kwasów tłuszczowych omega-3 jest zalecana. Opiera się to na wynikach analizy kwasów tłuszczowych, jak również na dużej liczbie aktualnych badań naukowych i artykułów medycznych.

Zalecane spożycie:

Zalecana dzienna dawka wynosi 5 ml, co odpowiada 1 łyżeczce dziennie.

Jedna butelka zawiera 100 ml. Przy normalnym zużyciu, jedna butelka wytrzyma około 20 dni. Zalecane dzienne spożycie nie może zostać przekroczone, chyba że lekarz, terapeuta lub farmaceuta zaleci inaczej.

Nieotwarte produkty nie powinny być wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i przechowywane w chłodnym, suchym miejscu. Należy pamiętać, że kryształy mogą powstawać w temperaturach poniżej 4 stopni Celsjusza. Po kilku minutach rozpuszczają się w temperaturze pokojowej. Zaleca się wstrząsnąć butelką krótko przed spożyciem. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Otwartą butelkę należy zużyć w ciągu 30 dni i przechowywać w lodówce. Suplementy żywnościowe nie są substytutem zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia.

Lista składników:

Olej z alg (bogaty w DHA i EPA olej z mikroalg Schizochytrium sp. (74 %), oliwa z oliwek (23 %), olej słonecznikowy (2 %), ekstrakt z rozmarynu, przeciwutleniacz (tokoferole, palmitynian askorbylu), cholekalcyferol (witamina D3), naturalny olej cytrynowy.

Witamina D zawarta w Omega-3 Vegan jest wegańska. Witamina D wegańska otrzymywana jest z porostów. Są to społeczności grzybów i jeden lub więcej partnerów fotosyntetycznych (np. zielone algi, sinice).

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl